Wandelen in het Hoge Noorden - Noorderhuis

Wandelen in het Hoge Noorden

Geplaatst door Noorderhuis op 29 maart, 2022

Als wandelaar kom je in het Hoge Noorden pas echt aan je trekken. Prachtige routes doorkruisen de bestemmingen en de lage bevolkingsdichtheid zorgt ervoor dat je je met momenten pas echt alleen op de wereld voelt. Spectaculaire landschappen worden afgewisseld met lieflijke dorpjes, ruig gebergte en eindeloze wouden steken elkaar naar de kroon als mooiste decor. Wildlife, blauwe meren en verfrissende rivieren krijg je er zomaar bij!

Laugavegur IJsland

IJsland, Laugavegur

Tussen Landmannalaugar en Þórsmörk loopt de 54 km lange Laugavegur Trail. Op enkele dagen tijd wandel je via uitgestrekte lavavelden, stomende warmwaterbronnen en gekleurde ryolietgesteente naar de groene vallei van Þórsmörk. Meer divers kan een wandelroute niet zijn, de bijzonder indrukwekkende landschappen maken dit pad uniek in de wereld. De trekking is erg toegankelijk, voor wie wil kunnen we bagagevervoer voorzien. De Laugavegur Trail kan je perfect inplannen in je individuele rondreis doorheen IJsland, maar met onze groepsreis ‘Wildernis Trekking’ kan je ze ook in kleine groep met enkele zielsgenoten afleggen. 

Värmland Zweden

Zweden, eindeloos wandelplezier

De bossen en meren van Zweden bieden een adembenemend decor voor eindeloos wandelplezier. Daarvoor hoef je zelfs niet helemaal naar het noordelijke Lapland te reizen. De diepgroene wouden van Värmland, met verblijf in de typische stuga’s, zijn ideaal om volledig te deconnecteren en terug één te worden met de natuur. Of wat dacht je van de Kullaleden, een wandelroute van 70km doorheen het zuiden van het land, gekenmerkt door grillige rotskusten en charmante vissersdorpjes. Een aanrader in de lente of in de herfst!

Louise_Larch_Valley_Sentinel_Pass_Paul_Zizka_8_Horizontal

Oost, West, Canada is the best! 

Om te wandelen in Canada zijn de mogelijkheden zowel in het oosten als in het westen eindeloos. In Oost-Canada kan je je verwachten aan grenzeloze wouden, fameuze rotskusten en zelfs de gelegendheid om het wandelen te combineren met een kanotocht. En het westen? Reken maar op spectaculaire bergzichten in de Rockies, azuurblauwe meren en wilde rivieren die je pad zullen kruisen. Wat start als een roadtrip door Canada kan als snel beschouwd worden als een heuse wandelreis.

Rondane Nationaal Park

Rondane Nationaal Park

Slechts enkele uren ten noorden van Oslo ligt het Rondane Nationaal Park, het oudste nationale park van Noorwegen en een uitstekende bestemming voor wandelliefhebbers. Tijdens onze groepsreis ‘Soft-adventure in het Rondane Nationaal Park’ neemt onze collega Benjamin (uitbater van het oergezellige Rondane River Lodge) je mee naar de mooiste plekjes in het park. O.a. een initiatie packraften staat hier mee op het programma! Individueel kan je ook perfect het park ontdekken, talloze wandelpaden leiden je dwars doorheen de imposante natuur.

Kungsleden Zweden

Kungsleden 

Diep in het noorden van Zweden, pal in het land van de Sami, kronkelt de mythische Kungsleden (Koningspad) doorheen het ruige landschap. Wildernis kan hier nog echt wildernis genoemd worden. De totale lengte van deze trail afwandelen is met zijn afstand van 425 km enkel weggelegd voor de echte die hards. Met Noorderhuis houden we het liever meer laagdrempelig en bieden we een traject van ongeveer 110 km aan. Zowel als groepsreis als op individuele basis is deze buitengewone wandeltocht bij ons terug te vinden.

Blijf geïnspireerd

Het beste van onze blogs & reisinspiratie in je mailbox.

HOU ME OP DE HOOGTE

Volg onze sociale media voor meer inspiratie

Meer inspiratie
De voordelen van reizen in de herfst
LEES MEER
Winterse escapes: de meest unieke overnachtingsplaatsen in Lapland
LEES MEER
Zes onvergetelijke trektochten in Scandinavië
LEES MEER
Iconische treintrajecten van het Hoge Noorden
LEES MEER